Fotografia międzygwiezdna – artykuł w magazynie Post Medium

Fotografia międzygwiezdna – artykuł w magazynie Post Medium

0 Comments

W magazynie Post Medium pojawił się mój artykuł zatytułowany Fotografia międzygwiezdna, w którym opisuje role, jaką może odegrać fotografia w komunikacji z inteligentnymi istotami zamieszkujące inne planety. Punktem wyjścia tych rozważań są gramofonowe płyty przymocowane do sond Voyager (wystrzelone w przestrzeń kosmiczną w 1977 roku), które zawierają m.in. 116 obrazów. Zgromadzony na nich materiał ma opowiedzieć kosmitom o tym, jak wygląda życie na Ziemi.

Mikołaj Konkiewicz – Fotografia międzygwiezdna

Fragment pracy Percepcjometria. / aut. Mikołaj Konkiewicz

W artykule znajdziesz także informacje m.in. o tym, dlaczego te a nie inne obrazy trafiły na płyty Golden Records, jakich sposobów postrzegania fotografii można spodziewać się u obcych, jakie parametry środowiska czy budowy ciała trzeba brać pod uwagę przy rozważaniu możliwości oglądania fotografii, a także nieco o innych realizacjach związanych z tą tematyką. Wśród nich także krótkie omówienie mojej pracy Percepcjometria. Zapraszam do lektury!

Jak można przeczytać na stronie magazynu Post Medium: “<<Postmedium>> to magazyn o sztuce współczesnej. Publikujemy przede wszystkim teksty artystów i artystek, materiały źródłowe, dokumentacje, archiwalia. „<<Postmedium>> to rocznik naukowy i aktualizowana cotygodniowo strona internetowa”. Polecam więc częstemu zaglądaniu do tego pisma, gdyż za sprawą publikowanych tekstów czy przedstawianych sylwetek artystów i artystek pozwala na poznanie różnorodnych punktów widzenia sztuki współczesnej.


Related Posts

Widząc to zdjęcie szympansa Hama pomyślałem sobie…

Widząc to zdjęcie szympansa Hama pomyślałem sobie…

…że hasło „Człowiek to korona stworzenia” jak ta korona, zbyt długo obnoszone stało się wyświechtane.

Widząc to zdjęcie kosmosu pomyślałem sobie…

Widząc to zdjęcie kosmosu pomyślałem sobie…

..że na Ziemi komponowanie fotografii odbywa się najczęściej na bazie kilku podstawowych zasad.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *