Katalog światów – podróż przez wszechświat i historię fotografii

Katalog światów – podróż przez wszechświat i historię fotografii

0 Comments

Katalog światów to realizacja, w której zgromadziłem fotomontaże przedstawiające wyobrażone światy odległych ciał niebieskich. Składają się na nie archiwalne, często ikoniczne zdjęcia, stanowiące kanon historii fotografii i różne obrazy zarejestrowane przez aparaturę badawczą agencji kosmicznych.

Katalog Światów stanowi przegląd egzoplanet oraz egzoksiężyców, krążących wokół odległych gwiazd. Prace zostały stworzone w oparciu o archiwalne, klasyczne fotografie i obrazy przesyłane na ziemię przez sondy kosmiczne oraz teleskopy. Uzupełnienie ich tekstem sprawia, że zyskują formę przypominającą opracowania naukowe.Ma to na celu wzmocnienie wrażenia dokumentacji i realności odległych światów, pomimo ich paradoksalnie fantazyjnej aury.

Poniżej znajdują się zarówno opisy, jak i krajobrazy planet zgromadzonych w Katalogu światów. Zajrzyj także do artykułu poświęconego mojej innej realizacji zatytułowanej Percepcjometria.


Related Posts

Widząc to zdjęcie galaktyki pomyślałem sobie…

Widząc to zdjęcie galaktyki pomyślałem sobie…

…że Nicolas Lefaudeux zastosował w tym swoim zdjęciu Galaktyki Andromedy efekt miniatury, nie tyle by stworzyć wrażenie, że ta leży na wyciągnięcie ręki, lecz aby wręcz przygotować iluzję, iż moglibyśmy potrzymać ją w otwartej dłoni i przyglądać jej się z bliska jak jakiemuś maleńkiemu kielichowi kwiatu (np. modrzewnicy pospolitej czyli z łaciny właśnie Andromeda polifolia).

Widząc to zdjęcie szympansa Hama pomyślałem sobie…

Widząc to zdjęcie szympansa Hama pomyślałem sobie…

…że hasło „Człowiek to korona stworzenia” jak ta korona, zbyt długo obnoszone stało się wyświechtane.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *